Dernek Üyeleri KİRALIK Devremülkler

-

E-Bülten

Anket

SERPİN MANYAS DEVRE MÜLK SAHİPLERİ DERNEĞİMİZE ÜYEMİSİNİZ

Hava Durumu

Döviz

1 $ = 3,52 TL
1 € = 4,19 TL
338982 Ziyaretçi

Forum

HUKUK KÖŞESİ.. AV.MEHMET HEKİMOĞLUNA YAZIN
AV.MEHMET HEKİMOĞLU
06.04.2012 12:47:10
DEVREMÜLKÜNÜZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ HUKUKİ KONULARDA SORUNLARINIZ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. VEYA YAZILANLARA CEVAP VEREBİLİRSİNİZ. AV.MEHMET HEKİMOĞLU
ayşe
06.04.2012 16:22:17
Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Mehmet bey üç yıldan beri hiç ilgilenmedik, ödemeleri de yapmadık. Acaba sorun olurmu.
Hatice K.
12.04.2012 21:18:09
Sayın Mehmet bey
Annemden kalan devemülkümüz var. Üç yıl önce annem vefat etti. O zamandan beri devermülkle ilgilenmedik. Aidatları da ödemedik. Kayıtlı telefonlardan aramamıza rağmen bir türlü de işletmeyi yapan kişilere ulaşamadık.
Sorum,
Devremiz halen annemin üzerinde iki kardeşiz üzerimize tapu kaydını nasıl alabiliriz.
Aidatları ödemediğimizden devremülkümüzü haberimiz olmadan elimizden almış olabilirlermi.
Birde merak ediyorum devremülkün emlak vergisi varmı? Varsa işletmeci mi ödüyor yoksa bizmi?
Bu konularda aydınlatmanızı rica ediyorum.
Av. Mehmet F. Hekimoğlu
18.04.2012 03:51:45
1. Ayşe Hanım; Ödeme yapmayan bazı kimseler için icra takibi yapıldığını duyduk.Şayet size de böyle bir tebligat gelirse sitedeki örnek itiraz dilekçesine göre bir itiraz dilekçesi yazıp itiraz edebilirsiniz. Ama asıl tesisin düzelmesi ve mülk sahiplerinin haklarının korunabilmesiiçin daha kapsamlı mücadele gerek. Bunun için de bireysel mücadele yerine örgütlü mücadele için lütfen dernek kuruluşumuza destek olun.
2. Sn. Hatice K.
a) Anneniz üzerine olan tapu kaydını veraset ilamı ile tapuya müracaat ederek mirasçılar adına tescil ettirebilirsiniz.
b)Emlak vergisi durumunu belediyeden öğrenebilirsiniz.
Herkesten dernek kuruluşumuza destek bekliyoruz. Selamlar.
seher ucyurek
30.04.2012 21:16:24
aldıgımız zaman 2001 de ve ondan sonraki4 yıl her şey çok iyiydi ancak ondan sonra latif beyin hastalıgı ve vefatı ile her şey ters döndü hicbir hizmet olmadıgı halde birde 500 tl tadilat parasi ödedik tadilatları biz yaptıracaksak dünyanın aidatını niye ödüyoruz,bu konuylan ilgilendiginiz için çok teşekkür ediyoruz birlikten kuvvet dogarmış inşallah çareler üretilebilir,
Selami
18.05.2012 11:08:17
Sayın Mehmet Bey, Ben imde devremülküm var. On yıla yakın devremülküme hiç gitmedim ilgilenmedim. Önceki yıllarda aidatlarla ilgili ödeme emirleri gelmişti. Hiç bir şey yapmadım. Acaba devremülkümün borçlarıma karşılık benim haberim olmadan almış olabilirlermi. Bu konuda nasıl bilgi sahibi olurum. Ödemediğim yılların aidatlarınından kurtulmanın bir yolu varmı. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar dilerim.
A.U
22.05.2012 14:38:03
Mehmet Bey Tüm çaba gösterenler için teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım çabalarınız meyvesini verir. Benim yıllardan beri hiç umudum kalmadı. Selamlar
Nurettin GÜÇ
02.08.2012 18:17:43
sebeblerini anlatmaya gerek yok herşey malum..Bu devremülk yasal soygunculuğa dönmüşdür.şirketin feshine üyeliğin devam etmemesine yönelk bi çalışma yapmak lazım...herseferinde batan biz olıuyoruz..devlet el atmadıkça sadece serpin değil.türkiyede ki tüm devre mülkler yasal soygunculuğa dönmüşdür..yapılacak herneyse ben herşeye varım..saygılarımla
betül Buran
06.03.2013 20:13:53
sayın mehmet bey eşim 3 yıl önce tanıtım gezisiyle Afyon da bir devremülk aldı. Ama gezide gösterilen örnek ev ile teslim edilen ev arasında korkunç fark oldu 3 yıl geçmesine rağmen sosyal tesisler yapılmadı. tatile gelmek istemesseniz kiraya veririz parasını yollarız demişleri oda olmadı ve şu an hiç bir telefona kimse cevap vermiyor ne yapacagımızı şaşırdık kanunen ne yapabiliriz
Bengi
03.07.2016 16:41:54
İyi günler değerli büyüklerim babam kemik rahatsızlığı hastası, bir devremülk aldı hastalığına iyi gelir diye ama dolandırıldı yaklaşık 3 yıldır mücadele veriyor ama hiçbir gelişme olmadı ne yapmamı önerirsiniz elimizde sözleşme var. saygılar Para miktarı 6500 TL

Konuya Yeni Mesaj